Cégek
Geoinformatikával sok cég, illetve állami intézmény foglalkozik. Ezek közül néhányat felsorolunk itt, akikkel kapcsolatot alakítottunk ki. Szakmai gyakorlati hely vagy a későbbiekben esetleg munkahely-keresés során hasznos kiindulópontot jelenthetnek. (még bővítjük...)
Pályák
Nálunk végzett kollégák, akik "megtalálták a számításukat" a GIS birodalmában...
Kozics Anikó: Az egyetemi évek után 2014-ben kezdtem el dolgozni térinformatikusként, először a Magyar Természetjáró Szövetségnél. A civil szervezetnél nagyjából egy évig voltam, ezalatt főként az Országos Kékkör fejlesztéséhez kapcsolódó projektekkel kapcsolatos térinformatikai feladatok ellátásában vettem részt (főként ArcGIS környezetben, ahol az automatizálás és scriptelés kiemelt fontosságú volt). Egy év után azonban visszatértem az egyetemi szférába, pontosabban a Debreceni Egyetemen lehetőségem nyílt PhD képzésben folytatni a diplomamunkám kutatását. Az abszolutórium és egy rövidebb térinformatikai munkaviszony (Budapest Közút) után végül visszatértem a szövetséghez teljes állásba 2019 tavaszán. Azóta a kis térinformatikai csapat vezetőjeként már áthelyeződött a hangsúly a vezetői feladatok, szervezés és térinformatikai folyamatok menedzselése irányába, amit egyáltalán nem bántam meg. Mivel a természetjárás és túrázás a hobbim is, így el sem tudnék képzelni más munkát!
Magyar Márton Márk: Az ELTE földtudomány alapszakán végeztem 2017-ben, ahonnan a földrajz mesterszak térinformatika szakirányával folytattam. Leginkább az akkori természetföldrajzi érdeklődésem illetve tanterv gyakorlatiassága miatt döntöttem mellette például a térképész mesterképzéssel szemben. Az első év intenzív gyakorlatai és laborjai után magabiztosabb GIS tudással jelentkeztem a GeoX Térinformatikai Kft.-hez szakmai gyakorlatra, amit a képzés második éve (és egy Erasmus+ szemeszter) alatt már teljes állásként folytattam. Az ott töltött évek alatt rengeteget tudtam tanulni a különböző opensource programokról, programozáról és térinformatikai megoldásokról számos Business GIS projekten és a kollégáimon keresztül. 2020 végén Finnországban kaptam kutatói pozíciót, ahol azóta is élek és dolgozom.
Vereb Viktor: 2016-ban végeztem a geoinformatika szakirányon, és már a mesterképzés utolsó évében az NNG-nél dolgoztam gyakornokként. Pár év kihagyás, a doktori képzés befejezését követően 2020-tól pedig újra visszatértem a céghez, ezúttal már teljes állásban betöltve a Content Quality Specialist munkakört. Az itt végzett tevékenység sajátos metszetét adja a szoftvertesztelésnek és a térinformatikának. Az NNG által fejlesztett iGO navigációs rendszer nagy globális, illetve kisebb regionális szintű térképszolgáltatók térképi és navigációt segítő adatait használja. Mindezek különböző formátumban érkeznek hozzánk, melyeket komplex munkafolyamat során belsős fejlesztésű formátumokra alakítunk át. Tesztelőként a feladatunk a konverziós folyamat sikerességének ellenőrzése, azaz hogy a belsős formátumra átalakított térképi adatok megfelelően működnek-e a iGO navigációs szoftveren, legyen szó útvonaltervezésről, címkeresésről, vagy a térképi megjelenésről. Az automata és manuális tesztek során „képzeletben” bejárhatjuk a világot különböző régiók vizsgálata során, esetleges hibákat nyomozva pedig lehetőség van betekinteni a térinformatikai adatbázisokba is. Így a munkakörben megjelenik mind az egyetemi képzés során elsajátított térinformatikai vonal, mind a földrajzos szemlélet. Mindemellett pedig a tesztfolyamatok fejlődési lehetőséget nyújtanak a szélesen értelmezett szoftvertesztelés világába is, megfűszerezve mindezt egy lelkes, összetartó és vidám csapattal.