GIS-day 2022 az ELTE-n

Nagy sikerrel, telt ház előtt zajlott az idei GIS-day 2022. november 16-án, ami egyben az ELTE TTK Nyílt Napjának is része volt. Az alábbiakban néhány fotó az előadásokról.

Telbisz Tamás megnyitja az eseményt, de éles szeműek már a többi előadót is felfedezhetik (egy kivétellel, aki később érkezett meg cool)

Kozics Anikó a természetjárás és a GIS kapcsolatára hívja fel a figyelmet

László Péter  magyarázza, hogy minden út a térinformatikához vezet!

Tóth Róbert fejtegeti, hogy miért jó geográfusnak lenni egy IT cégnél

Deák Márton rávilágít arra , hogy a téradatok mennyire fontosak az építészeti tervezés világában is

Skobrák Ferenc és Mrsan Tamás a földi lézerszkenner és a drón működését ismertetik

Felszállás előtt az ELTE Északi és Déli tömb között…

 
Így néz ki egy korábbi előadás lézerszkenneléssel kapott vázlatos pontfelhője
 
Lézerszkenneléssel kapott pontfelhő az előadóterem előtti folyosóról: az emberek „leválogatása” a pontfelhőről