Szakmai gyakorlat az ESRI Magyarország Kft.-nél

Az ELTE TTK Geográfus MSc szakának Geomorfológia szakirányos hallgatójaként két hetes szakmai gyakorlatomat az ESRI Magyarország Kft.-nél töltöttem, ahol a térinformatikai tudásomat szándékoztam elmélyíteni. A gyakorlat ideje alatt több érdekes és hasznos feladatot kaptam, mindemellett betekintést nyerhettem egy nemzetközileg elismert térinformatikai cég életébe.

A gyakorlat első néhány napján turisztikai adatbázisokkal foglalkoztam: adatbázist pontosítottam és bővítettem, valamint ArcMap-es megjelenítést készítettem hozzá, illetve már meglévő ArcPad-es megjelenítést kellett minél térképszerűbbé, pontosabbá, mindemellett átláthatóvá és felhasználóbaráttá tennem. A hátralévő időben egy rendkívül érdekes projektben vehettem részt: a GISearch Térkép-alapú keresőmotor tesztelését végeztem. A feladatok elvégzése során beigazolódott, hogy a geoinformatikai kurzusokon olyan ismereteket kapunk, amelyek jól hasznosíthatók a valódi munkában is.

A gyakorlat alatt a munkakörnyezet nagyon kellemesnek és motiválónak bizonyult, a munkatársak kedvesen és közvetlenül fogadtak, rendkívül megnyerő volt a cégnél uralkodó légkör. A feladatokat önállóan végeztem, de ha kérdésem merült fel, szívesen segítettek. Nagyon meggyőző volt számomra, hogy láthattam, milyen területeken alkalmazzák a gyakorlatban az előtte még csak egyetemi óráim során látott módszereket. Emellett nagyon jó volt, hogy olyan feladatokat bíztak rám, amelyekre a cégnek ténylegesen szüksége volt.

A gyakorlat két hete sajnos gyorsan eltelt, de remek lehetőség volt a geoinformatikai kurzusok során tanult ismeretek elmélyítésére, a gyakorlati szemlélet elsajátítására, s munkatapasztalatnak sem volt utolsó.

Jámbor Zsófia